Gaj Druidów

Go down

Gaj Druidów Empty Gaj Druidów

Pisanie by Czuwająca on Pon Paź 26, 2015 6:13 pm

Opuszczając cywilizację i zapuszczając się w głąb kontynentu możesz natrafić na niespotykanie piękny, dziewiczy las. Możesz natrafić, lecz nie musisz. Nie każdy jest w stanie znaleźć do niego drogę... lub nie każdemu ta droga jest przeznaczona.
Wszechobecny śpiew ptaków roztacza się wśród strzelistych, wiekowych drzew. Szum ich liści napełnia spokojem i koi zmysły. Gdzieniegdzie przebijają się promienie słoneczne, malując na poszyciu lasu wspaniałe wzory. W oddali słychać szum spadającej wody – to wodospad, który spada ze szczytu majestatycznej góry. Jego ujściem jest srebrzyste jezioro, w którym swój dom mają różnorodne gatunki ryb i płazów. Nad kwiatami, które rosną niedaleko jeziora latają radośnie kolorowe motyle. Czasem można dostrzec królika, który mknie do swojej nory, lub łanię, która prowadzi swoje młode do jeziora, by zaspokoiły swe pragnienie. Wszystko to jest dostrzegalne dla śmiertelnika. A to, czego nie widzi... obserwuje jego.
Druidzi. Cisi opiekunowie lasów. Stanowiący swoje własne prawa i zasady. Nie wchodzący nikomu w drogę i żądający tego samego od innych – nikt nie ma prawa ingerować w sprawy druidów. Ci którzy spróbowali zmienili tylko własne życie na śmierć.

Gaj Druidów 281ypf5

Nie uznają miast, ani przybytków z nim związanych. Nie potrzebują też żadnych wygód. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba wybrania się do większego skupiska ludzi – są zdolni do poświęceń, jednak nie do adaptacji.
To oni tworzą coś na miarę społeczności, organizacji... Gaj Druidów. Tak nazywają to osoby, które były w pobliżu miejsca, w którym żyją druidzi. Zazwyczaj swoje spotkanie z druidami opisują jako coś duchowego, metaforycznego, majestatycznego. Ich Gaj jest jeszcze piękniejszy, niż otaczający go las. Wszelkie stworzenie leśne znajdzie tam ochronę, wiele z nich ma tam swój dom. Podobno główna siedziba druidów znajduje się w drzewie. Inni twierdzą, że drzewo jest jedynie ukrytym przejściem do podziemnej enklawy. Jednak nikt nie jest w stanie określić gdzie naprawdę znajduje się ich siedziba. Wszyscy jednak zgodnie zaznaczają, że druidzi goszczą ich tylko tyle, ile potrzeba. Jeśli tylko ktoś może wyjść z lasu o własnych siłach, zostanie o to poproszony. Bowiem nikt poza jego mieszkańcami nie jest mile widziany na terenie, którego strzegą.
Nawet nie odwiedzając ich siedziby należy zachować ostrożność. Śmierć i niszczenie, szczególnie nieuzasadnione, to wyrok na własną osobę. Ty jesteś gościem i Ty powinieneś się dostosować. Nie dla Ciebie są skarby lasu. Natura wybacza, lecz ponoć właśnie po to ma swoich strażników - druidów.
Niektórzy podróżnicy zastanawiają się jakie jest zatem podejście do nowo przybyłych druidów? Czy zostają oni przyjęci do Gaju? Czy może są traktowani tak, jak zagubieni poszukiwacze przygód w lesie? Wiele pytań zostało postawionych i pozostawionych bez odpowiedzi dla zwykłego śmiertelnika. Jednak Gaj Druidów wciąż istnieje. Do istnienia jakiejkolwiek enklawy potrzebni są uczestnicy... a więc Gaj Druidów nie musi być tak zamknięty, jakby mogło się wszystkim wydawać...

Gaj Druidów U0ajm
Czuwająca
Czuwająca
Pierwsze pióro Ervalonu

Liczba postów : 16
Skąd : Ervalon

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach