Rajit

Go down

Rajit Empty Rajit

Pisanie by Czuwająca on Pią Paź 23, 2015 8:43 pm

A gdybym powiedział Ci, że istnieje bóg, który patrzy przychylnie na partaczy?
A gdybym powiedział Ci, że istnieje bóg, który pomaga oszustom?
A gdybym powiedział Ci, że istnieje bóg, dla którego złote monety i drogocenne kamienie są dobrem nad dobro?
Czy uwierzyłbyś...?

Mówią, że tam, gdzie brzdęk monet i odgłos rzucanych kości rozlega się w karczmie, tam pojawia się Rajit.
Bóg Hazardu. Pan Fortuny. Opiekun złodziei i partaczy. Przychylnie patrzy na wszystkich tych, których społeczeństwo próbuje się wyzbyć. Ludzie spod ciemnej gwiazdy, kurwy, krętacze, złodzieje – domem ich jest karczma bądź ciemna ulica, a ojcem Rajit. Mówi się, że Rajit chichocze swoim diabolicznym śmiechem, gdy któreś z jego dzieci dopuszcza się, ogólnie nieakceptowanych, niecnych uczynków.
Tak więc kradnijcie i bawcie się w imię Rajita! Dołączajcie wszyscy ci, którzy czujecie się odtrąceni! Bierzcie kielichy w dłoń i obserwujcie otoczenie, gdyż wszędzie może czaić się okazja. A jeśli chwila się znajdzie, rzućcie kośćmi, przetasujcie karty. Nie ma nic przyjemniejszego, niż dreszcz emocji, który towarzyszy kolejnemu rozdaniu. Stawiajcie i wygrywajcie! Jeśli przegracie, los się odwróci i w końcu się odbijecie! A jeśli długo nie spotka was dobra passa... po prostu przechylcie szalę na swoją stronę... Przecież to proste. Każde dziecko Rajita wie, jak manipulować losem... Każde dziecko Rajita wie, z jakim impetem wypływa krew z podciętego gardła...

Rajit 21oqzo4


Wszyscy wierzą, że gdy tylko muzyka zagra głośniej w karczmie, w tłumie pijących i bawiących się pojawia się to hedonistycznie rodzeństwo – Rajit i Rayoni. Ona podtrzymuje ogień zabawy, on obdarza grających w kości szczęśliwymi rzutami. Przechadzają się ramię w ramię po izbie i nie wchodzą sobie wzajemnie w drogę. Najszczęśliwszy duet bóstwa, jaki można sobie wyobrazić. Bo cóżże jest bardziej krzepiącego, niż dobra zabawa w pełnej, gwarnej karczmie?

Rajit 21osoyu


Główna świątynia znajduje się (…)

Święto – [data]


Wyznawców poznasz po tym, że grywają często w kości i inne gry hazardowe. Zazwyczaj są osobami „spod ciemnej gwiazdy” albo trudzą się zajęciami ogólnie nieakceptowanymi. Lubują się w noszeniu ciemnych kapturów.

Pozdrowienia/powiedzenia:
„Rajit rzucił kośćmi.”
„Aby tylko mieszek pełen.”
„Ku chwale ojca wyrzutków!”
„Zagrajmy! Dla uciechy Rajita!”


Kolory Rajita – czerń i złoto.
Czuwająca
Czuwająca
Pierwsze pióro Ervalonu

Liczba postów : 16
Skąd : Ervalon

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach