Uniwersytet Magii

Go down

Uniwersytet Magii Empty Uniwersytet Magii

Pisanie by Czuwająca on Pią Paź 23, 2015 7:07 pm

Uniwersytet Magii 28211lz

Powstanie Uniwersytetu i krótka historia o rządach, a także jego rozkwicie i upadku.

Powstanie Uniwersytetu Magii datuje się na […....], jest to również oficjalna data założenia miasta Elrust. Założycielką i pierwszym arcymagiem była praprababka Deirdre – Ante. Kobieta opanowała sztukę magiczną i chciała wyszkolić odpowiednio magów do obrony murów miasta, które zresztą założył jej małżonek – Ulster. Współpraca Elrust z Uniwersytetem, jak zresztą można było się spodziewać, była bardzo owocna i wartościowa dla obydwu stron. Miasto przekazało ogromne środki na wybudowanie Uniwersytetu, a także na podstawowe dobra dla studentów, Uniwersytet za to poprzysięgł bronić miasta i wspomagać jego rozwój.
Lata mijały, a spod skrzydeł Ante wyszło wiele wykształconych i dobrze rokujących czarodziejów i czarowników. Każdy z nich zobligowany był, póki nie opuści murów miasta, dbać o nie i w razie ataku stanąć w obronie. Wielu z uczniów Ante zostało na Uniwersytecie by uczyć nowe pokolenia adeptów. Placówka powoli rozwijała się.
Po śmierci Ante jej funkcję objął jeden z jej najwybitniejszych uczniów – Trefl. Uniwersytet miał swoje wzloty i upadki, jednakże wciąż posiadał wsparcie ze strony miasta, nawet po zmianie barona.
Minęło kilkadziesiąt lat, Trefl pożegnał się z życiem, a schedę po nim przejęła Deana. Można rzec, że władza w Uniwersytecie Magii wróciła w ręce rodziny założycielki. Za czasów panowania Deany Uniwersytet przeżywał swój rozkwit. Zainteresowani pobieraniem nauk w tej placówce napływali coraz liczniej z różnych stron świata. Uniwersytet Magii umacniał swoją pozycję w świecie. Dodatkowo miasto łożyło na niego większe pieniądze, niż przez ostatnie lata. Samos, syn Deany, nie skąpił grosza na Uniwersytet, który założyła jego prababka.
Deana, a także wszyscy adepci Uniwesytetu stracili życie w walce z przyzwanym przez Demyana demonem. Jednak uchronili Elrust przed zniszczeniem. Ich śmierć była wielką stratą zarówno dla miasta jak i dla Uniwersytetu Magii, który praktycznie przestał istnieć. Pozostał jedynie Maharion, który czas bitwy z demonem spędził zamknięty w lochu.
Maharion przyjął z rąk Deirdre mianowanie na nowego arcymaga Uniwersytetu Magii. Pozostając jedynym magiem w mieście stara się przekierować wszystkie siły na zwerbowanie nowych studentów, którzy są godni pobierać nauki w tymże Uniwersytecie.

Uniwersytet Magii. Strzelisty budynek z wieloma wieżyczkami. Ozdoba miasta Elrust.
Czuwająca
Czuwająca
Pierwsze pióro Ervalonu

Liczba postów : 16
Skąd : Ervalon

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach