Rayoni

Go down

Rayoni Empty Rayoni

Pisanie by Czuwająca on Pią Paź 23, 2015 8:44 pm

Legenda głosi, że Pani Rozkoszy została zrodzona z owocu przelotnego romansu barda i łotrzycy. Taniec ich ciał na zapleczu zatłoczonej karczmy rozpalił ich tak bardzo, że nie byli w stanie przestać, a gdy muzyka w sali karczemnej przycichła... Goście karczemni nakryli ich, gdyż ci nie kryli się ze swoim pożądaniem... Mimo wzroku zbieraniny dokończyli ten taniec i bez cienia wstydu opadli bezsilni... Według wierzeń śmiertelników to właśnie ich niczym niezmącona przyjemność spowodowała powstanie Rayoni.

Rayoni 1zybyuv

Bogini dobrej zabawy, dobrego alkoholu i jeszcze lepszego seksu.
Baw się i tańcz w imię bogini, która nie zwraca uwagi na to, kim jesteś i czym się zajmujesz na co dzień. Może trudzisz się wojaczką, może pracujesz dzielnie w kopalni, a może po prostu włóczysz się z kąta w kąt... To nie jest istotne. Możesz sprawiać przyjemność sobie jak i jej będąc dobrym, jak i będąc przepełniony złem. Nieważne. Nieważne, czy Twoja skóra jest oliwkowa, czy biała jak śnieg. Nieważne, czy jesteś niski jak gnom, czy rosły jak człek... Ważne jest tylko tu i teraz. Ważne jest to, by wino się lało, a muzyka grała głośno. Tańcz i pij, żyj i bierz to, co tylko chcesz...

Znana głównie z tego, że zachęca swoich wyznawców by brali od życia to, co przynieść może uniesienie i dobrą zabawę. By czerpali ze swego wątłego życia pełnymi garściami ku swojej i jej uciesze. Nie ma nic ważniejszego niż dogadzanie sobie i wznoszenie się na wyżyny ekstazy...  Dobra zabawa w tym najprawdziwszym wydaniu jest domeną Rayoni. Jest ona ucieleśnieniem hedonizmu. Nie jest dla niej istotne, czy wybierzesz piękną kobietę, przypadkową dziewkę czy kurtyzanę w domu uciech... Byle byście łączyli się w miłosnym uniesieniu ku własnej i jej uciesze. A jeśli do tego wasze usta były skropione jakimkolwiek alkoholem – tym lepiej. Wino, rum, wódka, ale, czy inne wynalazki – to nie ma znaczenia. Ważne, by w głowie szumiało, a muzyka w karczmie grała głośno! Cóż że w życiu jest lepszego ponad dobrą zabawę? Cóż może Cię lepszego spotkać, śmiertelniku, niż te kilka chwil prawdziwego uniesienia? Baw się i pij do rana, a błogosławieństwo Rayoni na pewno Cię nie ominie.

Rayoni Nnru36Rayoni jest siostrą Rajita, boga „spod szczęśliwej gwiazdy”.


Główna świątynia znajduje się (…)

Święto – [data]


Wyznawców poznasz po tym, że bawią się bez skrupułów wznosząc toasty w imię bogini. Jednak nie każdy musi być gorliwym wyznawcą – imię Rayoni może wychwalać każdy, kto tylko tego w danej chwili zapragnie. To bogini zabawy. Nie ma sztywnych reguł.
Gorliwe grono wyznawców zawsze będzie miało przy sobie jakiś alkohol – co by w imię Pani wypić, gdy tylko najdzie ochota.

Pozdrowienia/powiedzenia:
„Oby Rayoni zadbała, by muzyka grała do rana!”
„Na cycki Rayoni!”
„Do dna, ku Jej chwale!”
„Niech Rayoni pozwoli nam na to, o czym wstyd wspominać za dnia...”


Kolory Rayoni – czarny, krwisty czerwony, kolor wina, fioletowy.
Czuwająca
Czuwająca
Pierwsze pióro Ervalonu

Liczba postów : 16
Skąd : Ervalon

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach