Lhasa

Go down

Lhasa Empty Lhasa

Pisanie by Czuwająca on Pią Paź 23, 2015 8:41 pm

Tam, gdzie padły pierwsze promienie słońca…
Tam, gdzie rozbrzmiały radosne nawoływania ptaków...
Tam, gdzie spokój nie został zmącony najmniejszym działaniem… zrodziło się Dobro w Najczystszej postaci – Lhasa. Bóstwo spokoju i harmonii.
On nie panuje, nie szuka władzy, ani poklasku. Lhasa ma świadomość swojej potęgi, a także tego, że jest czczony przez śmiertelników. Jednakże nie odbiera tego jako coś, co mu się należy. Nie, Lhasa uważa, że jeśli ludzie będą go naśladować i wypełniać serca swoje i bliźnich dobrem – jego zadanie będzie spełnione. Zakorzenienie w śmiertelnikach dobra uważa jako swoistą misję.
Gdy objawia się swoim wyznawcom zaznacza, by nie stawiali ku jego czci kolejnych monumentów. Za wydane sztuki złota niech lepiej nakarmią biednych, lub wybudują we wsiach miejsca, gdzie dzieci mogłyby zdobywać wiedzę.
                                                                                                                                                                 
Lhasa 9r3vwo


Bóstwo nie widzi nic złego w działaniu magicznym, o ile działanie to nie zakłóci harmonii świata.
Jest to bóstwo miłosierne, więc jeśli zbłądzisz, przyczynisz się do złych, niecnych czynów, ale ich pożałujesz i będziesz próbował naprawić swój błąd – Lhasa przyjmie Cię ponownie pod swoje skrzydła, którymi chroni każdego wyznawcę. Należy jednak pamiętać, że mimo swojej łagodności i swoistych zasad stosowanych i propagowanych przez boga – jest to silne bóstwo, które jest wysoko cenione w świecie bogów. Nie daj się zwieść jego łagodnemu obliczu... W obronie swoich zasad jest w stanie zrobić wiele.
W świecie jest jeszcze wiele do naprawienia. Jeszcze wiele serc jest przepełnione goryczą i złem, a nie jedne ręce są w stanie krzywdzić swego bliźniego... Lecz nie obawiaj się i nie lękaj. Jest Ktoś, kto chroni ten cały parszywy świat przed unicestwieniem Dobra - Lhasa.

Wyznawcy to głównie osoby, które przekładają dobro innych nad swoje. Lhasa nie zwraca uwagi na to, czym kto się trudzi w życiu. On przyjmie wszystkich pod swoje skrzydła.


Główna świątynia znajduje się (…)

Święto – [data]


Wyznawców poznasz po tym, że pozdrawiają ludzi otwartą dłonią w geście obdarowywania.

Pozdrowienia/powiedzenia:
„Niech Lhasa ma Cię w opiece.”
„Obyś znalazł ostoję pod skrzydłami Pana.”
„Chleb dla głodnych, woda dla spragnionych, a serca nasze radosne.”

Kolory Lhasa – błękit, wszystkie odcienie beżów, żółty. Kolory jasne, kojarzące się z dobrem.
Czuwająca
Czuwająca
Pierwsze pióro Ervalonu

Liczba postów : 16
Skąd : Ervalon

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach